Aktualności

Jak jeździć zimą? 7 grzechów każdego kierowcy


Jak należy jeździć w zimie? Tak samo jak wiosną czy latem,tylko nieco wolniej i ostrożniej. Zdrowy rozsądek popłaca przez cały rok!

Już na wstępie muszę rozczarować tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś na temat “wrzucania auta w zakręt” czy „jazdy poślizgami”. Nie napiszemy o tym z dwu powodów. Po pierwsze – z artykułu ani nawet książki nie można się tego w żaden sposób nauczyć. Jeśli ktoś pragnie opanować takie techniki jazdy, to jedyną rozsądną metodą są ćwiczenia pod okiem instruktorów (choćby w szkole zimowej jazdy). Po drugie – wykorzystywanie tych technik na otwartej dla normalnego ruchu drodze publicznej jest karygodne.

Czytaj więcej →

Jak przygotować auto do zimy


Aby cieszyć się w pełni bezpieczeństwem, komfortem jazdy i sprawnością naszego auta, warto przygotować go do nadchodzących warunków atmosferycznych.

Wykonanie kilku prostych czynności zanim temperatura za oknem spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza sprawi, że podróżowanie będzie bezpieczniejsze, a my będziemy mniej narażeni na stłuczki i groźne wypadki.

Czytaj więcej →

Bezpieczna jazda jesienią


Pogoda nie daje się nam jeszcze we znaki, ale nie sposób nie zauważyć, że jesień zadomowiła się na dobre. Już wkrótce temperatura powietrza zacznie stopniowo spadać, a ciepłe kurtki staną się nieodzowne w chłodne, deszczowe dni.

Zmiana aury ma wpływ nie tylko na nasz ubiór, lecz także na jazdę samochodem. Pogarszające się warunki atmosferyczne wymagają bowiem pewnych modyfikacji w poruszaniu się autem.

Czytaj więcej →

Holowanie bez tajemnic

Ciągnięcie innego pojazdu to prosta czynność. Wielu kierowcom sprawia jednak sporo kłopotów. Podpowiadamy, jak robić to bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Awaria samochodu to zdarzenie czysto losowe. Niestety często przytrafia się w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie. W takiej sytuacji przede wszystkim warto sprawdzić, czy pakiet ubezpieczeniowy nie obejmuje darmowego holowania. O dziwo, wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają w pakiecie taką usługę. To szczęśliwcy. Pozostali muszą liczyć na pomoc innych zmotoryzowanych.

Czytaj więcej →

HOLLO w Orange Fab Club

Program Orange Fab jest adresowany do małych i średnich firm, z którymi Orange mogłaby wspólnie rozwijać zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dzięki udziałowi w programie możesz uzyskać dostęp do globalnego wymiaru marki Orange, szerokiego grona klientów, wiedzy ekspertów, kanałów promocji i sieci dystrybucji Orange Polska.

HOLLO jako zdobywca nagrody w 2 edycji programu został zaproszony do elitarnego klubu Orange Fab Club.

Czytaj więcej →

Samochód jesienią. Jak przygotować auto?

Szybko zapadający zmierzch, wilgoć, zaparowane szyby, deszcz i śliskie drogi to wady jesieni, które odczuwają osoby zmotoryzowane. Przedstawiamy poradnik, w jaki sposób przygotować samochód do jesieni i o czym warto pamiętać.

Jesienne wycieczki autem bywają tak samo przyjemne jak letni odpoczynek w pełnym słońcu. Zarówno w przypadku długich tras, jak i krótszych codziennych podróży podstawą jest bezpieczeństwo. Niestety nie tylko zima zaskakuje kierowców – niesprzyjające warunki na drodze pojawiają się już jesienią.

Czytaj więcej →

Najczęstsze przyczyny awarii na drodze – Wakacje 2017

Poniżej prezentujemy nasze aktualne statystyki dotyczące najczęstszych przyczyn awarii na drodze podczas Wakacji 2017.

Czytaj więcej →

Fotorelacja z InsurTech Digital Congress

Poniżej znajdą Państwo link do fotorelacji z InsurTech Digital Congress. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za przybycie. Zespół HOLLO

http://insurtechcongress.pl/insurtech-digital-congress-24-25-maja-2017/

Czytaj więcej →

HOLLO na InsurTech Digital Congress

W ramach FutureTech zorganizowana zostanie pierwsza edycja InsurTech Digital Congress, jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na nowatorski projekt odnoszący się do branży ubezpieczeniowej.

Czytaj więcej →

Samochodem na Majówkę

Przed nami wyczekiwany weekend majowy – słoneczna pogoda, ruch na świeżym powietrzu, czas na małe przyjemności – jednym słowem kilka dni bez pośpiechu i stresu, często poza domem. Zanim jednak zaczniemy celebrować ten wolny czas, musimy dotrzeć do celu naszej podróży – na Mazury, nad morze, w góry czy na działkę pod miastem. Jak się przygotować do drogi i jak uniknąć sytuacji, które mogą popsuć naszą Majówkę? Jak się zachować, gdy przydarzy się nam coś niespodziewanego – zabraknie paliwa lub podczas postoju zatrzaśniemy kluczyki w samochodzie? Zastosowanie kilku zasad pomoże nam ustrzec się przed najpoważniejszymi kłopotami.

Czytaj więcej →