Aktualności

Czy warto myć auto zimą?


Zima to trudny okres zarówno dla kierowców, jak i ich samochodów. Jednym z problemów, który w mroźne dni spędza sen z powiek wielu właścicielom aut jest utrzymanie pojazdów w czystości. Czy możemy zatem myć samochody, gdy za oknem temperatura waha się w okolicach 0 stopni Celsjusza?

Posypanie dróg solą, piachem, a w ostatnim czasie nawet żwirem. To najpopularniejszy sposób polskich drogowców na poprawę bezpieczeństwa kierowców w mroźne dni. Środki te wydatnie przyczyniają się do zwiększenia przyczepności samochodów do nawierzchni. Niestety, ale znacząco wpływają również na korozję karoserii. By do tego nie dopuścić, warto starać się utrzymywać nadwozie pojazdu w czystości, by oczyścić samochód z piachu i soli. Co jednak zrobić, gdy temperatura na zewnątrz oscyluje w granicach zera stopni Celsjusza?

Czytaj więcej →

Jak przygotować auto do wiosny? 8 zadań pielęgnacyjnych po zimie


Zima nie jest łatwą porą roku dla samochodów. Niskie temperatury, wilgoć i sól drogowa nie wpływają dobrze na kondycję nadwozia i podzespołów. Dlatego tuż po ziemie warto zadbać o swoje cztery kółka, aby było w świetnej kondycji przez wiele lat.

Przygotowanie samochodu na wiosnę jest równie ważne jak szykowanie auta do zimy. W obu przypadkach znacznie wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo jazdy, ale także na komfort kierowcy i pasażerów. Warto poświęcić trochę czasu, aby doprowadzić auto po zimie do perfekcyjnego stanu.

Czytaj więcej →

Jak jeździć zimą? 7 grzechów każdego kierowcy


Jak należy jeździć w zimie? Tak samo jak wiosną czy latem,tylko nieco wolniej i ostrożniej. Zdrowy rozsądek popłaca przez cały rok!

Już na wstępie muszę rozczarować tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś na temat “wrzucania auta w zakręt” czy „jazdy poślizgami”. Nie napiszemy o tym z dwu powodów. Po pierwsze – z artykułu ani nawet książki nie można się tego w żaden sposób nauczyć. Jeśli ktoś pragnie opanować takie techniki jazdy, to jedyną rozsądną metodą są ćwiczenia pod okiem instruktorów (choćby w szkole zimowej jazdy). Po drugie – wykorzystywanie tych technik na otwartej dla normalnego ruchu drodze publicznej jest karygodne.

Czytaj więcej →

Jak przygotować auto do zimy


Aby cieszyć się w pełni bezpieczeństwem, komfortem jazdy i sprawnością naszego auta, warto przygotować go do nadchodzących warunków atmosferycznych.

Wykonanie kilku prostych czynności zanim temperatura za oknem spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza sprawi, że podróżowanie będzie bezpieczniejsze, a my będziemy mniej narażeni na stłuczki i groźne wypadki.

Czytaj więcej →

Bezpieczna jazda jesienią


Pogoda nie daje się nam jeszcze we znaki, ale nie sposób nie zauważyć, że jesień zadomowiła się na dobre. Już wkrótce temperatura powietrza zacznie stopniowo spadać, a ciepłe kurtki staną się nieodzowne w chłodne, deszczowe dni.

Zmiana aury ma wpływ nie tylko na nasz ubiór, lecz także na jazdę samochodem. Pogarszające się warunki atmosferyczne wymagają bowiem pewnych modyfikacji w poruszaniu się autem.

Czytaj więcej →

Holowanie bez tajemnic

Ciągnięcie innego pojazdu to prosta czynność. Wielu kierowcom sprawia jednak sporo kłopotów. Podpowiadamy, jak robić to bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Awaria samochodu to zdarzenie czysto losowe. Niestety często przytrafia się w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie. W takiej sytuacji przede wszystkim warto sprawdzić, czy pakiet ubezpieczeniowy nie obejmuje darmowego holowania. O dziwo, wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają w pakiecie taką usługę. To szczęśliwcy. Pozostali muszą liczyć na pomoc innych zmotoryzowanych.

Czytaj więcej →

HOLLO w Orange Fab Club

Program Orange Fab jest adresowany do małych i średnich firm, z którymi Orange mogłaby wspólnie rozwijać zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dzięki udziałowi w programie możesz uzyskać dostęp do globalnego wymiaru marki Orange, szerokiego grona klientów, wiedzy ekspertów, kanałów promocji i sieci dystrybucji Orange Polska.

HOLLO jako zdobywca nagrody w 2 edycji programu został zaproszony do elitarnego klubu Orange Fab Club.

Czytaj więcej →

Samochód jesienią. Jak przygotować auto?

Szybko zapadający zmierzch, wilgoć, zaparowane szyby, deszcz i śliskie drogi to wady jesieni, które odczuwają osoby zmotoryzowane. Przedstawiamy poradnik, w jaki sposób przygotować samochód do jesieni i o czym warto pamiętać.

Jesienne wycieczki autem bywają tak samo przyjemne jak letni odpoczynek w pełnym słońcu. Zarówno w przypadku długich tras, jak i krótszych codziennych podróży podstawą jest bezpieczeństwo. Niestety nie tylko zima zaskakuje kierowców – niesprzyjające warunki na drodze pojawiają się już jesienią.

Czytaj więcej →

Najczęstsze przyczyny awarii na drodze – Wakacje 2017

Poniżej prezentujemy nasze aktualne statystyki dotyczące najczęstszych przyczyn awarii na drodze podczas Wakacji 2017.

Czytaj więcej →

Fotorelacja z InsurTech Digital Congress

Poniżej znajdą Państwo link do fotorelacji z InsurTech Digital Congress. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za przybycie. Zespół HOLLO

http://insurtechcongress.pl/insurtech-digital-congress-24-25-maja-2017/

Czytaj więcej →